Czym kierować się przy wyborze okularów dla dzieci?

Era komputerów oraz swobodny dostęp do Internetu spowodował, że już kilkunastomiesięczne maluchy z zamiłowaniem oglądają ulubione bajki. Dla starszych dzieci wielogodzinne wpatrywanie się w ekran smartfona czy laptopa to codzienność, która niestety negatywnie wpływa na ich życie. Jednym z problemów jest rosnący odsetek dzieci zmagających się z wadami wzroku. Jak łatwo można się domyślić, wybór odpowiednich okularów w tym przypadku stanowi dużo większe wyzwanie. Pomocny w tym przypadku może okazać się salon optyczny w Rzeszowie oferujący szeroki zakres usług. Tutaj nie tylko dobierzesz odpowiednie szkła czy oprawki, ale przede wszystkim wykonasz maluchowi badanie wzroku, by dowiedzieć się, co mu dolega i czego potrzebują jego oczy, by mógł znów prawidłowo widzieć.

Lekkie i wygodne oprawki

Niezależnie czy okulary są wybierane dla osoby dorosłej, czy dla dziecka bardzo ważny jest dobór odpowiednich oprawek. Pamiętaj, że jeśli Twoja pociecha jest tryskającym wulkanem energii, warto poszukać modelu, który będzie stabilny. Sprawdź, czy ramki nie zsuwają się dziecku z nosa i dobrze do niego przylegają. Jeśli w trakcie wykonywania różnych czynności okulary będą się „ruszać”, z pewnością zdenerwuje to malucha, który przestanie je nosić.

Idealne okulary to takie, których noszenie będzie komfortowe. Chodzi przede wszystkim o ich wagę. Zbyt ciężkie i masywne ramki mimo ładnego wyglądu raczej nie staną się ulubieńcem dziecka, niezależnie czy ma ono rok, czy pięć lat. Jeśli szukasz odpowiedniego modelu, warto przymierzyć kilka wariantów.

Trwałość i bezpieczeństwo

Dzieci to tacy mali dorośli, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy. Chcą poznawać świat wszystkimi zmysłami, często nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa. W konsekwencji może się wówczas okazać, że źle dobrane oprawki zniszczą się przy pierwszej lepszej okazji. Wybierając więc okulary, warto udać się do sprawdzonego zakładu optycznego, gdzie dostępne są produkty wykonane z najlepszych materiałów. Tyczy się to zarówno samych ramek, jak i szkieł. Dlatego też zwróć uwagę czy są one odporne na pęknięcia, a także elastyczne, ponieważ trudno będzie je złamać podczas swobodnej zabawy.

Pamiętaj, że ta zasad dotyczy nie tylko najmłodszych. Starsze dzieci również uprawiają różne aktywności np. jazdę na rowerze, bieganie czy skakanie na skakance. Te wszystkie czynności stanowią test dla okularów. Zadbaj więc o komfort swojego potomka i odwiedź salon optyczny w Rzeszowie.

Nie decyduj za dziecko, pozwól mu dokonać wyboru

Z pewnością już nie raz przekonałeś się, że Twój gust i upodobania są zgoła odmienne od tych preferowanych przez dziecko. Okulary, które spodobają się Tobie, mogą kompletnie nie podobać się maluchowi, a przecież to on ma je nosić. Powinien więc mieć wpływ na wybór oprawek. Większość rodziców niestety o tym zapomina, na siłę chcąc przedstawić swoje racje. Każdy model jest inny i na twarzy malucha będzie inaczej wyglądał. Pamiętaj jednak, że dziecko stale rośnie, przez co jego buzia zmieni się wielokrotnie.

Poza samym modelem ważny jest również kolor oprawek. Dzieci uwielbiają te kolorowe, w kształcie np. prostokąta lub okręgu. Są dla nich o wiele atrakcyjniejsze niż klasyczne czarne ramki. Wybierzcie więc wspólnie kilka propozycji, ale ostateczną decyzję pozwól podjąć dziecku. To sprawi, że jeszcze bardziej polubi swoje okulary i chętnie będzie w nich chodził.

Salon optyczny w Rzeszowie

Wybór odpowiednich okularów dla dziecka musi poprzedzać badanie, by szkła były przede wszystkim funkcjonalne i poprawiły jego komfort widzenia. Dzięki dużej ofercie oprawek dla najmłodszych rodzice mogą sprawić najmłodszym model, który także wizualnie przypadną im do gustu.