Zatrzymaj światło niebieskie

Soczewki z filtrem światła niebieskiego

Jak działają soczewki z filtrem światła niebieskiego?

Nowoczesne urządzenia elektroniczne oraz niektóre rodzaje oświetlenia emitują światło niebieskie, które ma negatywne skutki dla naszego wzroku.

Szkła okularowe z filtrem światła niebieskiego neutralizują światło niebieskie oraz blokują promieniowanie UV chroniąc oczy i zapewniając zrelaksowane widzenie.

Szkła okularowe z filtrem światła niebieskiego mają na celu zmniejszenie intensywności z jaką światło niebieskie oraz promieniowanie ultrafioletowe dociera do naszych oczu. Nadają się więc do codziennego stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, tak jak zwykłe szkła.

Zalety szkieł z filtrem światła niebieskiego

Soczewki z filtrem światła niebieskiego są to uniwersalne szkła, które doskonale sprawdzą się w okularach używanych na co dzień do pracy czy nauki, ale również do wszystkich innych czynności, które wykonujemy w czasie wolnym.

Dlaczego warto wybrać takie szkła:

  • chronią oczy przed zmęczeniem, które jest skutkiem działania światła niebieskiego,
  • emitowanego przez urządzenia z ekranami LED i LCD oraz sztuczne oświetlenie,
  • zapewniają komfortowe widzenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń,
  • w 100 % chronią wzrok przed negatywnymi skutkami promieniowania UV,
  • eliminują męczące odblaski i zwiększają kontrast widzenia,
  • charakteryzują się najwyższą przejrzystością w tej grupie produktów,
  • posiadają delikatny, bardzo estetyczny niebiesko-fioletowy kolor odbicia światła na powierzchni szkła.

Co to jest światło niebieskie?

Światło niebieskie (inaczej określane światłem widzialnym i wysokiej energii) jest naturalną częścią światła słonecznego. Rozsądny poziom światła niebieskiego jest wręcz wskazany, ponieważ pomaga utrzymać koncentrację i wydajność organizmu oraz umożliwia precyzyjne rozróżnianie kolorów.

Jest również sztucznie emitowane przez różnego rodzaju urządzenia cyfrowe (Ekrany komputerów, tabletów, smartfonów) czy energooszczędne oświetlenie LED. Choć słońce emituje zdecydowanie więcej promieniowania niebieskiego niż urządzenia digitalowe, to jednak ekrany i monitory urządzeń cyfrowych są dla nas najbardziej szkodliwe, ponieważ wpatrujemy się w nie często nieustannie, nie przerywając kontaktu z niebieskim światłem przez długie godziny.